Hepinizin hayali üniversitede istediğiniz bölümde tahsil görmek. Ancak güzel sanatlar alanında hangi kursu seçmenin size fayda sağlayacağını tam olarak kestiremiyorsunuz. Üniversiteyi kazanıp kazanmayacağınızı belirleyecek olan en önemli adımlardan birini atarken neleri göz önünde bulunduracağınızı bilmiyorsunuz.
Size zaman kaybettirmeden başarılı bir biçimde yetenek sınavlarına hazırlamak ve tüm üniversite hayatınız boyunca size gerekli olan sanatsal formasyonu vermek ile yükümlü olan güzel sanatlar kursunuzu seçerken dikkat etmeniz ve göz önünde bulundurmanız gereken kriterler:

  • Bağlı bulundurduğu kurum tarafından eğitim programı onaylanmış mı?

Gitmek istediğiniz kursun eğitim programının onaylı olmasına dikkat edin. MEB’e bağlı güzel sanatlara hazırlık kurslarını tercih etmeye ve eğitim programlarının MEB tarafından onaylanmış olup olmadığını kontrol edin.

  • Kaç öğrenci yetenek sınavlarında başarı sağlamış?

Resim Kursu Eğitim verdiği süre zarfında başarısını kanıtlamış, kursiyerlerinin tamamına yakınını hedefledikleri güzel sanatlar üniversitelerine yerleştirmiş, başarı oranı yüksek güzel sanatlara hazırlık kurslarını tercih edin.

  • Eğitmenlerin bilgi ve tecrübesi yeterli mi?

Güzel sanatlara hazırlık kursu eğitmenleri alanlarından mezun ve pedagojik formasyon almış olmalıdır. Yani öğretme yeteneği ve bilgileri olmalıdır. Eğitmenlerin hangi üniversitelerden mezun olduklarını öğrenmeli, deneyimlerini araştırmalısınız.

  • Eğitim araç ve gereçleri yeterli mi?0-273

Güzel sanatlara hazırlık kursları kursiyerlerine sundukları teknik olanaklarıyla da değerlendirilmeliler. Eğitimlerde kullanılacak gerekli ekipmanların olmaması öğrencinin konuları yeterince kavrayamamasına neden olur. Bu nedenle gideceğiniz kursun ekipman yeterliliğini kontrol edin.

  • Uygulama dersleri ağırlıklı mı?

Güzel sanatlar yetenek sınavlarında teorikten çok pratik bilginiz ölçülecek. Bu nedenle kursunuzun teorik ve pratik ders saatlerini öğrenin. İyi olan eğitim merkezleri genellikle uygulamayı ağırlıklı tutarlar.

  • Sınıflar konforlu mu?

Güzel sanatlar fakültesi yetenek sınavlarına hazırlanırken eğitim döneminin başından sonuna kadar zamanınızı geçireceğiniz sınıfların konforlu olması önemlidir. Kurs seçerken sınıfların ferah ve rahat olmasına, ders çalışma koşullarına uygun olmasına dikkat etmelisiniz.

  • Eğitim danışmanlığı yapıyor mu?

Güzel sanatlar eğitimlerinde yönlendirme kavramı çok önemlidir. Eğitmenler öğrenciye farkında olmadığı bir yeteneğini gösterebilmeli ve onu yönlendirebilmelidir. Hangi alanda eğitim alacağına karar vermesini sağlamalıdır. Bu nedenle eğitim danışmanlığı vererek eğitim hayatınızı şekillendirebilecek kursları tercih edin.

  • Öğrencilerin çalışmaları sizi etkiliyor mu?

Eğitim kurumu tercihi yapmak için kayıt olmak istediğiniz kursu mutlaka önceden ziyaret etmelisiniz. Kurs öğrencilerinin ürettiği işleri dikkatli bir şekilde inceleyerek çalışmaların düzeyine göz gezdirmelisiniz. Yetenek sınavlarına hazırlanmanın mantığı dışında çalışmalar yapan kurslardan uzak durmalısınız.

  • Eğitmenlerin çalışmaları sizi etkiliyor mu?

Sadece öğrencilerin değil eğitmenlerin de resim çalışmalarına bakmalısınız. Yetenekli bir öğretmen sadece öğretmen olarak kalmamalı aynı zamanda sanatçı olmalıdır. Eğitmenin kişisel sergilerinin olup olmadığını öğrenin, resim dersi çalışmalarını incelemek isteyin.

  • Merkezi bir konumda mı?

Merkezi lokasyonda olmayan ve birden fazla taşıt kullanmanıza neden olacak kurslardan uzak durun. Güzel sanatlar yetenek sınavlarına hazırlanan öğrenciler olarak vaktinizi yolda değil çizim yaparak harcamalısınız. Ayrıca merkezi olmayan kursların kalitesinden de şüphe edin.
Güzel sanatlara hazırlık kursu seçerken hedeflerinize yönelik ders içeriklerine sahip, sizlere eksiksiz bilgi verecek, uygulama yaptıracak ve gelişiminizi değerlendirecek olanları tercih edin. Böylece başarılı bir eğitim hayatı geçirirsiniz.

Resim Kursu Fiyatları İçin Lütfen İletişime Geçiniz.