Resim Akademi Resim Kursları

Resim Akademi, resim sanatını her yaştan insana sevdirmek, çocuklara, gençlere ve yetişkinlere uluslararası standartlarda özel eğitimler sunmak, mesleki yeterlilik ve başarı sağlamak hedefleri ile kurulmuştur.
Özgün ve özgür düşünceyi destekleyen Resim Akademi, alanında uzman eğitmenleri, akademisyenleri ve danışmanları ile hizmet vermeye başladığı günden bu yana resim ve diğer güzel sanatlara başarılı insanlar kazandırma, verimli programlar ile kişisel gelişime destek olma temelleri üzerinde ilerlemektedir. Türkiye’nin en iyi eğitim merkezlerinden biri olan Resim Akademi, dünya standartlarında eğitim sistemi ile öğrencilerine yetenek sınavlarında başarı vaat etmektedir.
Güzel Sanatlara Hazırlık, Çocuklara, Gençlere, Yetişkinlere Hobi Atölyeleri, Karakalem, Yağlıboya ve Ebru kursları ile Temel Sanat Eğitimi, Teknik Resim ve Tipografi kursları adı altında geniş eğitim yelpazesi sayesinde kaliteli ve destekleyici programlar hazırlayan kursumuz hayatına renk katmak isteyen herkesi bekliyor…

Yaratıcı ve Uluslararası Bakış Açısı

Resim Akademi olarak kursiyerlerimizi öncelikle resim sevgisi kazandırıyor, yeteneklerini ve yaratıcılıklarını geliştirecek, özgünlüklerini perçinleyecek eğitim prensipleri benimsiyoruz. Gelişen ve değişen teknikleri takip ederek yüksek standartta ve evrensellikte eğitim içerikleri sunuyoruz. Yurt dışında yer alan Güzel Sanatlar Fakültelerinin eğitim modüllerini takiben her daim günce bakış açısı ile kurslarımızı hazırlıyoruz. Yeteneklerinin farkında, kendine güvenen, başarılı ressamlar, resim öğretmenleri, grafikerler, tasarımcılar, geleceğin öğretmenlerini yetiştiriyoruz.

Türkiye’nin En İyi Resim Eğitmenleri

Güzel Sanatlara Hazırlık ve Yurt Dışı Portfolyo eğitimlerinde pedagoji sertifikalı eğitmenlere sahip Türkiye’nin en iyi Resim Kursu olarak, aynı zamanda Ebru, Ahşap Boyama, Desen, Gravür, Karikatür eğitmenleri ile yıllardır sanat ve tasarım alanında çalışmış uzmanlarla birlikte kursiyerlerimize ideal eğitim modelleri sunmaktayız.

Sanata Yön Veren Profesyonellik

Resim kurslarının standart eğitim merkezlerinden farklı olması gerektiğine olan inancımız ve profesyonel bakış açımız ile kursiyerlerimize başarı odaklı eğitim içerikleri sunarken hobi ve destekleyici atölyelerde faydalı eğitim modülleri uygulamaktayız.

Sanatta ve Hayatta Başarı

Tecrübe

Kursumuz yaklaşık 300’den fazla kişiye eğitim vererek Güzel Sanatlara Hazırlık ve Hobi Atölyelerinde resim sanatını yaşatmaya devam etmiştir.

Uluslararası Eğitim

Amerika, İngiltere, İtalya ve Fransa gibi sanatın kalbinin attığı ülkelerde eğitim görmek isteyenlere yönelik portfolyo programları hazırlamaktayız.

Yaratıcılık ve Eğitim

Yaratıcılığı destekleyen ve merak uyandıran ders programları ile Türkiye’nin her yerinden kurslarımıza katılım imkanı.

Profesyonellik

Resim ve diğer sanat dallarında kariyer yapmak isteyenlere gerekli bilgi ve motivasyonu sağlıyor, bakış açımızla fark yaratıyoruz.

Akademik Eğitimler      Hobi Atölye      Destekleyici Eğitimler

Misyonumuz

Geleceğin başarılı ressamlarını ve sanatçılarını yetiştirmek, Türkiye’deki resim sanatlarına olan ilgi ve alakanın artmasını sağlamaktır.

Vizyonumuz

Kişilerin yaratıcılıklarını geliştirerek sanat dallarına sevgiyle bakmalarını, estetik bilinç kazandırarak hayattan zevk almalarını sağlamaktır.

Değerlerimiz

• Uzmanlık
• Profesyonellik
• Yaratıcılık
• Özgünlük
• Kursiyer memnuniyeti
• Kalıcı başarı
• Kesin çözüm
• Farkındalık yaratma