• Resim kursuna herkes katılabilir mi?

  Resim kursuna çocuklar, gençler, yetişkinler, kısacası resim eğitimi almak isteyen herkes katılabilir.

 • Resim eğitimi almak neden önemlidir?

  Resim yapmayı mesleki anlamda hedef olarak görüyorsanız diğer her iş alanında olduğu gibi resimde de uzmanlaşmanız gerekir. Eğitimini almadan resmi öğrenmiş sayılmazsınız. Kurslar size bu alanda uzmanlık kazandırır.

 • Diğer eğitimleriniz nelerdir?

  Resim Kursu dışında bünyemizde; moda tasarım, grafik tasarım, güzel sanatlara hazırlık, karakalem, yağlı boya, ahşap boyama ve fotoğrafçılık gibi farklı eğitimler verilmektedir.

 • Kursa gelirken neler getirmeliyim?

  Kurslarımızın ilk derslerinde not defterleriniz yeterli gelecektir. Eğitmenleriniz sonraki süreçte ihtiyacınız olacak araç ve gereçleri belirtirler. 1 günlük programlara ise hazırlıklı gelmenizde fayda var. Bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

 • Resim kursu bana ne katacak?

  Yeteneklerinizi geliştirmek istiyorsanız resim kursu faydalı olacak. Ayrıca meslek olarak kendinize ressamlığı seçtiyseniz ilk adımı bizimle atabilirsiniz. Güzel sanatlar liselerine ve fakültelerine hazırlık eğitimlerimizden de yararlanarak kariyerinize yön verebilirsiniz.

 • Kurs ücretleri ne kadardır?

  Her eğitimimizin ücretlendirmesi farklıdır. Bu nedenle ilgili sayfalardan kurs ücretleri ve ödemeleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

 • Türkiye’nin her yerinden katılım imkanı var mı?

  Kurslarımıza elbette Türkiye’nin her yerinden katılabilirsiniz. Konaklama ve ulaşım ihtiyaçlarınız için sizlere destek oluyoruz. Bu amaçla bizi arayarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 • Özel ders veriyor musunuz?

  Eğitmenlerimiz dileyen öğrencilerimize bire bir eğitimler ile yardımcı oluyorlar.

 • Diğer kurslardan farkınız ne? Neden sizi seçmeliyim?

  Öncelikle resim kursları içerisinde temel ve akademik anlamda en iyi ve ileri eğitimleri veren kurumlardanız. Kaliteli fiyat politikamız ile kursiyerlerimizin bütçesini zorlamadan eğitimlerimizi sunuyoruz. Alanında uzman ve yıllardır eğitmen olarak görev yapmış kişilerle çalışarak Türkiye’deki en iyi kurslardan biri olma özelliği taşıyoruz. Konforlu dersliklerimiz ve en yeni ekipmanlarımız ile fark yaratıyoruz.

 • Resim kurslarına kaç yaşında başlamak gerekir?

  Resim kursuna ne kadar erken başlanırsa o kadar iyi sonuçlar alınır. Yeteneği keşfedilen çocukların aileleri tarafından kurslara yönlendirilmesi gerekir. Her yaşta eğitim almak mümkün olduğu için bu durumu göz önünde bulundurmayabilirsiniz. Ancak çocuğunuzun resim kariyeri yapmasını istiyorsanız elinizi çabuk tutmanızda fayda var. Genç ve yetişkin eğitimleri de bu anlamda yardımcı olacaktır.

 • Resim kurslarının faydaları var mıdır?

  Resim, duygu ve düşüncelerin belli estetik kurallar içerisinde anlatılmasıdır. Resim yapanlar zaman içerisinde konuşmadan duygularını anlatabilmekte ve kendini en iyi şekilde ifade edebilmektedir. Bu bağlamda resim kursları kişinin yeteneklerini açığa çıkarırken kendini daha iyi ifade etmesini sağlar. Ayrıca kişinin özgüveninin gelişmesini ve kariyerine yön vermesini sağlar.

 • Resim kursuna başlamadan neler yapmalıyız?

  Öncelikle resim kursuna başlama nedeninizi iyi belirlemelisiniz. Hobi olarak mı yoksa mesleki anlamda mı kursa gitmek istiyorsunuz, bu duruma karar vermelisiniz. Hangi kursa gideceğinizi belirledikten sonra gerekli başvuruyu yaparak sınıfınızın açılma tarihini bekleyeceksiniz. Akademik eğitimler için kurs tarihinden önce iletişime geçmenizde fayda var. Süreç hakkında detaylı şekilde bilgilendirilirsiniz.

 • Kurs sonunda yarışmalara katılabilir miyim?

  Resim kursunda temel eğitiminizi alarak yeteneklerinizi pekiştirdiğinizde dilediğiniz yarışmaya katılabilirsiniz. Kendinize olan güveninizi artıracak olan kurslarımızda teknik bilgileriniz yeteneğinize destek olacak sadece. Başarmanın elinizde olduğunu unutmayın. Yarışmalarda özgün tarzınızla yer alacaksınız.

 • Kurs sonunda kendi sergimi açabilir miyim?

  Hobi kurslarımızda ya da diğer eğitimlerimizde kendinizi yeterince geliştirdiğinize inanıyorsanız elbette kişisel serginizi açabilirsiniz. Çalışmalarınızı bir araya getirip değerlendirmek sizin elinizde.

 • Kitap ve ekipman kaynağı sağlıyor musunuz?

  Kullanılacak kitap, dergi, ekipman gibi ders araç ve gereçleri kursumuz tarafından karşılanıyor. Özel ihtiyaçlarınız ve kullanılacak diğer malzemeler için eğitmenleriniz bilgilendirme yapıyorlar.

 • Yetenek Sınavlarına kimler başvurabilir?

  Lise diplomasına sahip, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı her yaştan kişiler Güzel Sanatlar Fakülteleri Yetenek Sınavlarına katılabilirler. T.C. vatandaşı olmayan adaylar yabancı kontenjanından yaralanabilirler.

 • Yetenek Sınavlarını kazanabilmek için kaç ay kurs eğitimi görmeliyim?

  Güzel Sanatlar Fakültesi Yetenek Sınavlarına Hazırlık Eğitim Programının süresi 11 aydır. Bununla birlikte, hem Yetenek Sınavlarında başarı sağlamak, hem de öğrencinin üniversiteyi kazandıktan sonraki süreçte okul başarısını belirleyeceği sanatsal formasyonun temelini oluşturmak için kursa devam etmesi gereken ideal eğitim süresi iki yıldır.

 • Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu için gerekli olan malzemeler nedir?

  Güzel Sanatlara Hazırlık atölyesi için gerekli olan malzemeler, HB, 2B ve 3B resim kalemi, 50X70 resim kağıdı, resim çantası, resim altlığı, hamur silgi, kalem silgi, 18’li polycolor kuruboya kalem ve suluboya vb.

 • Kursunuzda model çalışması var mı?

  Kursumuzda profesyonel olarak çalışan bayan ve erkek modellerimiz var.

Bize Diğer Merak Ettiklerinizi Sorun

Adınız Soyadınız

Email Adresiniz

Telefonunuz

Sormak İstedikleriniz