Yurt dışında resim, heykel, mimari ve benzeri alanlarda üniversite okumak, master ve doktora yapmak son yıllarda tercih edilen bir eğitim şekli olmaya başlamıştır. Sanat alanında kaliteli ve öncü üniversitelerin yer aldığı İtalya, Fransa, Almanya, Kanada ve Amerika daha iyi şartlarda eğitim almak isteyen Türk öğrencilerden talep görmeye devam ediyor.  
Yurt dışında önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora imkanları öğrencileri bu ülkelerde okumaya teşvik ediyor. Sanat programları ve çalışma fırsatları ile öğrenciler eğitim hayatlarının tamamını burada geçirebiliyorlar.

Ön lisans (Assocıate Degree) Nedir?

Üniversitelerin meslek yüksek okullarında verilen 2 senelik eğitimlerdir. Dört yarıyıldan oluşur ve yurt dışında bazı üniversitelerin 2 yıllık sanat programları vardır. Dileyen öğrenciler 2 yıllık eğitimlerinden sonra 4 yıllık eğitimlerini tamamlayabilirler.

Lisans Eğitimi (Undergraduate & Bachelor Degree) Nedir?

Üniversite giriş sınavlarını başarı ile veren öğrencilerin kayıt oldukları 4 senelik eğitim programlarıdır. Bu programlar yurt dışında da 4 sene olarak hazırlanmıştır. Ülkemizin yanı sıra birçok dünya ülkelerinde de öğrenciler lisans eğitimi alabilmek için üniversite giriş sınavlarında yeterli puanı almalıdırlar. Ancak bazı üniversiteler öğrencilere, not ortalamasının yüksek olması kaidesi ile sınavsız başvuru şansı tanırlar. Dil düzeyini karşılayamayan öğrenciler foundation olarak adlandırdığımız 1 yıl süren akademik hazırlık eğitimi alırlar.
0-275Lisans programlarına;

 • Hem yabancı dillerini geliştirmek hem de hedefledikleri eğitimi almak isteyen,
 • YGS sınavı sonrasında istediği başarıyı yakalayamamış ya da hedeflediği okul yerine başka bir üniversite ve bölüme yerleşmek durumunda kalmış olan,
 • İki yıl süren ön lisans programı olarak adlandırılan meslek yüksekokulu mezuniyeti sonrası nitelikli eğitime ihtiyaç duyan,
 • Sanat eğitimini dünyanın en iyi okullarında almak isteyen kişiler katılabilirler.

Yüksek Lisans Eğitimi (Graduate & Post Graduate) Nedir?

Lisans eğitiminin tamamlanmasından sonra devam edilen eğitimdir. Mezun olunan lisans programında ya da farklı bir programda akademik alanda yükseköğrenim sahibi olma amacıyla alınır. Tezli ve Tezsiz olarak ikiye ayrılır. Tezli programlarda öğrencinin bilimsel araştırma yaparak bilgilere erişme, bilgiyi değerlendirme ve yorumlama yeteneğini kazanması sağlanırken tezsiz yüksek lisansta öğrenciye mesleki konuda derin bilgi kazandırmak ve mevcut bilginin uygulamada nasıl kullanılacağını göstermek amaçlanır.
Yurt dışında yüksek lisans eğitimi almak isteyenlerin merak ettikleri konular hangi programların bu eğitime dahil olduğudur. Resim Kursu, heykel, mimari alanlarında genel olarak tüm üniversiteler eğitim vermektedir.

Yurt Dışında Lisans & Yüksek Lisans Yapmanın Avantajları

Yurt dışında lisans ve yüksek lisans yapmanın avantajlarına gelecek olursak:

 • Yurt dışında lisans ve yüksek lisans eğitimi almak yabancı dilinizi geliştirir. Ayrıca yeni diller öğrenmenizi sağlar.
 • Yabancı dil seviyeniz ile dil sınavlarında başarılı olursunuz.
 • Akademik anlamda kaliteli bir eğitim alırsınız.
 • Uzmanlaştığınız alanın yabancı terimlerine hakim olursunuz.  
 • Sanatınızı ve mesleğinizi yurt dışında da sürdürebilirsiniz.
 • Alanınızın farklı üniversitelerde nasıl işlendiğini görürsünüz.
 • Akademisyen olma şansınız artar.
 • Farklı kültürlerden insanlarla tanışır ve sosyal çevre kazanırsınız.
 • Lisans eğitimi sonrasında MBA, Doktora eğitiminizi aynı ülkede veya başka ülkelerde daha kolay tamamlama avantajına sahip olursunuz.  
 • Yüksek Lisans eğitimi sonrasında, eğitim alınan ülkenin kurallarına göre 1 – 2 yıl süresince tam zamanlı çalışma iznine sahip olabilirsiniz.
 • Aldığınız eğitim kalitesi ile ödediğiniz ücreti oranladığınızda çok ekonomik olur.

Yurt dışında lisans ve yüksek lisans yaparak farklı bir eğitim anlayışı ile yetişme, sanatın evrensel halini tanıma, farklı kültürlerden çevre edinme, yurt dışında ülkenizi temsil eden başarılı bir sanatçı olma şansına erişirsiniz. Unutulmayacak bir deneyim sahibi olursunuz…
Resim Kursu Fiyatları İçin Lütfen İletişime Geçiniz.